.
.
.
.

...

Johnny Depp

23. března 2008 v 10:19 | Káťa |  ♣ Katka
Johnny Depp
Datum narození:
09.06.1963
Místo narození:
Owensboro, Kentucky, USA
Znamení:
Blíženci
Johnny Depp, jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.
Johnny Depp se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.
Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").
Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat. V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray". Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače. S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.
Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže V roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - Piráti z Karibiku: Na konci světa.
Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.
Filmografie:
2007 Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) ...

2007 Piráti z Karibiku - Na konci světa (Pirates of the Caribbean: At World's End) ...Jack Sparrow

2006 Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) ...Jack Sparrow

2005 Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory) ...Willy Wonka
2004 Hledání Země Nezemě (Finding Neverland) ...Sir James Matthew Barrie
2004 Tajemné okno (Secret Window) ...Mort Rainey
2004 Libertin (Libertine, The) ...Rochester
2003 Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico) ...Sands
2003 Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) ...Jack Sparrow
2001 Kokain (Blow) ...George Jung
2001 Z pekla (From Hell) ...Inspector Frederick Abberline
2000 Čokoláda (Chocolat) ...Roux
2000 Muž, který plakal (Man who cried) ...Cesar
2000 Lowell Blues: The Words of Jack Kerouac ...Reader
2000 Než se setmí (Before Night Falls) ...Lt. Victor
1999 Pramen (Source, The) ...Jack Kerouac
1999 Ospalá díra (Sleepy Hollow) ...Ichabod Crane
1999 Devátá brána (The Ninth gate) ...Dean Corso
1999 Astronautova žena (Astronaut's Wife, The) ...Commander Spencer Armacost
1998 Strach a hnus v Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas) ...Raoul Duke
1997 Bojovník (Brave, The) ...Raphael
1997 Krycí jméno Donnie Brasco (Donnie Brasco) ...Donnie Brasco/Joseph D. 'Joe' Pistone
1995 V poslední chvíli (Nick of Time) ...Gene Watson
1995 Mrtvý muž (Dead Man) ...William Blake
1995 Don Juan DeMarco (Don Juan DeMarco) ...Don Juan
1995 Tom Petty and the Heartbreakers: Playback ...Eddie
1994 Ed Wood (Ed Wood) ...Ed Wood
1993 Co žere Gilberta Grapea (What's Eating Gilbert Grape) ...Gilbert Grape
1993 Arizona Dream (Arizona Dream) ...Axel Blackmar
1993 Benny a Joon (Benny & Joon) ...Sam
1991 Freddyho smrt - Poslední noční můra (Freddy's Dead: The Final Nightmare) ...Teen on TV
1990 Uplakánek (Cry-Baby) ...Wade "Cry-Baby" Walker
1990 Střihoruký Edward (Edward Scissorhands) ...Edward Scissorhands
1986 Nahromaděný vztek (Slow Burn) ...Donnie Fleischer
1986 Četa (Platoon) ...Private Gator Lerner
1985 Soukromý víkend (Private Resort) ...Jack
1984 Noční můra v Elm Street (Nightmare On Elm Street, A) ...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.