.
.
.
.

...

Paige Matthewsová

22. března 2008 v 20:26 | Marsí
Paige Matthews:


Paige je napůl světlonoška a napůl čarodějka, ale protože světlonoš(otec) a čarodějka(matka) spolu nesmí nic mít, dali Paige do kláštera s jedinou prosbou: aby jí dali jméno na P. Dostala jméno Paige. Z kláštera ji adoptovali Matthewsovi, odtud jméno Matthews. Paige také nebyla zrovna "andílek", kouřila, nebrala řeči učitelů příliš vážně a proto jí vyhodili ze školy. Její rodiče to s ní mysleli dobře, ale ona si myslela, že jí pořád jen buzerují. Když Paige ze školy rodiče odváželi, stala se bouračka. Paige díky své schopnosti teleportace (přenos z jednoho místa na druhé) jen s odřeninou. Její adoptivní rodiče bouračku nepřežili. Paige si teprve tenkrát uvědomila, jak moc je měla ráda a za co jim vše vděčí, tolik si přála...poděkovat jim. Stala se, jak si přáli, sociální pracovnicí. Jednoho krásného dne v práci našla na zemi noviny, chystala se je vyhodit, ale jen okem si všimla článku v černé kronice: Pruedence Halliwell. Paige zjistila, že této ženě bylo pouhých 30 let a bylo jí Prue líto, proto zašla na její pohřeb, kde se seznámila s jejími sestřičkami. Jedna ze sester, Phoebe zjistila, že Paige je jejich sestra. Paige zašla k nim domů. Podala Piper a Phoebe ruku a objevilo se modré světlo, Moc tří byla obnovena, dávno ztracená sestra objevena. Společně pomstily Prue tím, že zabily Shaxe. Paige se stala čarodějkou pod vedením Piper. Postupně se všechny tři začaly mít rády a společně přemohly Zdroj. paige se splnil její velký sen: Vrátila se do minulosti a poděkovala svým rodičům za péči a za vše, jejich bouračce však nezabránila.

Schopnosti Paige:

Světelná telekineze: Je to skoro to samé jako telekineze, jen rozdíl je v tom, že Paige musí nejdřív vyslovit, co si přeje vlastnit a předmět se jí přenese do rukou. Využít se dá taktéž při bojích, kdy může démonovi vzít jeho zbraň a použit ji ve svůj prospěch.
Přenos: Tuto schopnost vlastní všichni světlonoši a Paige zdědila tuto schopnost po svém otci, Samoni. Schopností se Paige přenáší na různe místa kamkoliv na světě a nejen tam. S sebou si může vzít i jinou osobu, menší skupinku lidí nebo různé předměty. Schopnost je taky velmi užitečná při bojích kdy se pomocí ní může vyhýbat střelám
Léčení: Schopnost, která nám byla doteď známá jen u Lea, se konečně objevila i u Paige, stalo se tak v dílech 08x12, kdy se do smrtelného nebezpečí dostal Paigein přítel Henry.
Rose McGowan:
Rose McGowan - její tvář asi nejvíce diváků poznává ze seriálu Čarodějky. Ale víme, že je také modelkou pro oblečení BeBe nebo že krásně zpívá, což se potvrdilo i v písničkách Marilyna Mansona, který v době, kdy spolu udržovali milostný poměr, obsazoval Rose do videoklipů a nechal ji zazpíval malou vokální část v songu Posthuman. Ve výčtu Roseiných hudebních úspěchů nesmíme zapomenout také na spoluautorství a pozdější nazpívání krátké části písně Superfabulous z alba Emotional Technology skupiny BT. Ovšem jejím asi největším hudebním počinem je napsání a nazpívání tracku Protection ke svému filmu STRANGE HEARTS. Než však byla Rose slavná, a než se stala slavnou herečkou, modelkou a zpěvačkou musela vykonávat i obyčejná zaměstnání jako například servírka, asistentka... Mezi nejznámější Roseiny role patří postava Denise ve filmu BIO-DÓM, Tatum Riley ve VŘÍSKOTU z roku 1996, Val Chick 3 v NOWHERE (hrála tu společně se Shannon Doherty), Gail Ann Thayer ve snímku VEZMI MĚ S SEBOU, Debbie v LÁSCE AŽ ZA HROB, Courtney Alice Shayne v ĎÁBELSKÉ HŘE...) Rose se narodila v Itálii (ve Florence) jako druhá nejstarší z pěti (+ má ještě dva nevlastní sourozence) dětí francouzské matce a irskému otci. Do osmi let prý neřekla skoro ani slovo anglicky, ale v jejích deseti se už McGowanovi přestěhovali do Oregonu, kde v Seattle studovala střední školu, ovšem již v patnácti letech opustila rodinu a začala se živit sama mnoha různorodými příležitostnými pracemi, předtím než odjela do Los Angeles žila krátkou dobu na ulici. V L.A. začala navštěvovat uměleckou školu. A právě tady ji objevil režisér Gregg Araki, který byl zaměstnán výběrem herců do rolí ve filmu "THE DOOM GENERATION" a Rose obsadil jako Amy Blue. Film byl dokončen v roce 1995 a zajistil Rose poměrně dobrou pozici na další budování herecké kariéry. Málokdo ví, že Rose není ta, co převzala roli po slavnější kolegyni Shannen Doherty, nebo co se (jako Paige s Prue) s Shannen nikdy nepotkala. Obě dvě si totiž zahrály spolu už před Čarodějkami. Ve snímku "NOWHERE" z roku 1997, kde jim "asistoval" také Ryan Phillipe. S Alyssou a Holly má také mnoho společného. Kromě "seriálových sester" jsou si podobné i svými opravdovými rodinami. Alyssa má matku Američanku a tátu Itala, zatímco Rose má matku Francouzsku a otce Ira. S Holly je spojuje, že obě neměly růžové mládí. Hollyina matka byla moc mladá, když se jí narodila dcera a potom - když byla Holly teenager, budovala si kariéru. Rose zase rodinu úplně opustila a musela žít na ulici… Z těchto - a možná i spousty jiných důvodů, můžeme usoudit, že Rose McGowan se do role sestry Paige zkrátka hodí. Kromě toho, že má také tetování, jako ostatní ženy v Charmed, má ochrannou známkou na svou oblíbenou krvavě červenou rtěnku. Na premiéře filmu Pravá blondýnka 2 řekla: "Jsem fanynkou růžové, fanynkou střevíčků a fanynkou podivných pejsků. Ten film je o mně." Krom toho, že žila na ulici, byla ,,rebelkou" také v době, kdy měla milostný poměr s Marilynem Mansonem.

Datum narození: 05.09.1973
Místo narození: Florence, Itálie
Znamení: Panna
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.