.
.
.
.

...

všeobko o čarodějkách

22. března 2008 v 19:54 | Marsí |  ♣ Další

Co je to Charmed??


Charmed neboli Čarodějky je seriál natočený v roce 2005 v USA v San Franciscu. Serál se odehrává v tomto městě, ale především v domě rodiny Halliwellovích. Všechno začíná když Phoebe přišla v New Yorku o práci a tak se vrací do San Francisca, aby bydlela se svými sestrami. Její starší sestra Piper ji přivítá s nadšením, ale nejstarší z nich Prue ne. Obviňuje Phoebe z toho, že kvůli ní se jí rozpadl vztah. Ještě v ten samý večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritualistickou tabulkou a najednou její ručička začne ukazovat sama od sebe písmena, z kterých vznikne slovo podkroví. Phoebe se tam vydá a najde tam starou, rodinnou knihu kouzel. Přečte z ní zaklínadlo a to obnoví moc všech sester, které jejich babička Penny uspala když byli ještě malé. Na druhý den sestry zjistí, že každá z nich má jinou schopnost. Prue má telekinetické schopnosti, Piper umí zmrazovat čas, Phoebe mývá předtuchy budoucnosti. Brzy se ukáže že není vše tak jednoduché jako to na první pohled vypadá.

Název: Charmed - Čarodějky
Typ: seriál
Žánr: komedie / drama / fantasy / mystery / romance
Společnost: Spelling Television
Filmové exteriéry: Canoga Park, Los Angeles, California, USA
V hlavních rolích: Shannen Doherty (Prudence Halliwell), Holly Marie Combs (Piper Halliwell) Alyssa Milano (Phoebe Halliwell), Rose McGowan (Paige Matthews), Brian Krause (Leo Wyatt)
Autor seriálu: Constance M. Burge
Režie: Janice Cooke-Leonard
Produkce: Aaron Spelling (154 epizod, 1998-2005), E. Duke Vincent (157 epizod, 1998-2006), Brad Kern (152 epizod, 1998-2006)
Premiéra: 7. října 1998 (USA)
Země: USA
Jazyk: angličtina
Délka: 42 min (178 epizod)
Barevný: ano
Poměr stran: 1.33 : 1
Zvuk: Stereo
Ocenění: 4 výhry & 16 nominací
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.