.
.
.
.

...

Tygři

11. května 2008 v 18:31 |  ♣ Katka
Tygr,kterýho moc miluju je největší kočkovitá šelma na světě.
existují např. tihle:
Z encyklopedie CoJeCo:
Panthera tigris - největší šelma z čeledi kočkovitých. Má rezavožlutou srst s černými příčnými pruhy. Tělo (bez ocasu) měří až 2,8 m, ocas až 1,2 m. Hmotnost až 300 kg. Na rozsáhlém areálu v Asii vytváří řadu forem: nejmenší je tygr sumatránský, největší tygr amorský. Početnost tygrů stále klesá. Kromě doby páření žije osaměle a loví velké savce. Samice po březosti trvající 31/2 měsíce rodí 2-6 slepých mláďat. V zajeti se tygr velmi dobře rozmnožuje. Druh ohrožen vyhubením a loví se proto jen omezeně.
V čínském horoskopu je tygr odvážný a často troufalý. Často si "tygří" lidí vytvařejí vlastní pravidla a po druhých chtějí, aby je dodržovali. Většinou také podléhají chvilkovím rozmarům, což se projevuje v častých změnách zaměstnání. Všem by prospělo, naučit se trpělivosti.
Z historie bílých tygrů:
Bílý tygr má svůj původ v Indii. Základem chovu byl samec Mohan (starý asi 9 měsíců) odchycený přírodě roku 1951 a původně chovaný v soukromém zooparku maharadži z Rewy.
Když Mohan dospěl byl spářen se žlutou tygřicí Begum, která pocházela ze stejné oblasti jako Mohan, Begum porodila několik mláďat, která měla červenooranžovou barvu, ale se sklonem k bílé barvě po otci. Mohan byl později spářen s jednou ze svých dcer Radhou, která v roce 1958 vrhla 4 bílá mláďata - jednoho samce a tři samice.
Postupným pářením mezi bílými tygry a tygry s vrozeným sklonem k bílé barvě se zvětšil rod bílých tygrů chovaných v zajetí. Během 60. let došlo k prvnímu exportu bílých tygrů do Evropy a do USA.
Mohan, který je považován za původce všech bílých tygrů ve světových zoologických zahradách se dožil 18 let a zemřel v roce 1969.
Bílý tygr se řadí do poddruhu bengálských tygrů. Základní zbarvení je čistě bílé až lehce krémové, příčné pruhy jsou hnědé až hnědavě šedé. Oči však nejsou červeně zbarvené jako u pravých albínů, ale jsou jasně modré. Bílé zbarvení zvíře opticky zvětšuje a tak se bílý tygr zdá návštěvníkům velmi mohutný.
Park ZOO Eskilstuna (Švédsko) koncem roku 1993 nabídl deponaci svých dvou mláďat, samce a samičky, kteří se narodili v této ZOO v roce 1992, kdy jejich matka Flurry vrhla tři mláďata, která byla pojmenována Columbus, Ferdinant a Isabella.
Do ZOO v Liberci byli přivezeni Columbus a Isabella 21.7.1994, nejdříve byli zapůjčeni a v roce 1995 se stali naším majetkem. Dnešní počet bílých tygrů žijících v zoologických zahradách je odhadován přibližně na 100 kusů, zatímco bílí tygři žijící ve volné přírodě, byli vyhubeni již před několika desítkami let.
Plány na znovuobnovení výskytu bílých tygrů ve volné přírodě v místech, kde se původně vyskytovali existují, byly diskutovány, ale prozatím se neuskutečnil
že jsou krásní ♥
 


Komentáře

1 klimovka klimovka | Web | 23. června 2008 v 14:34 | Reagovat

nááádhera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.