.
.
.
.

...

Ondřej Soukup

3. června 2008 v 11:59
Ondřej Soukup patří k významným postavám české hudební scény už několik desetiletí. Vyzkoušel už většinu profesí, které v branži existují.
Ondřej Soukup byl úspěšný hudebník, skladatel a aranžér, už když přišla sametová revoluce. Teprve po ní se ale jeho kariéra rozkošatěla do současné šíře. Se svou manželkou, textařkou Gábinou Osvaldovou, a začínající hvězdou Lucií Bílou nahráli v roce 1992 přelomové album Missariel, které na následujícím udílení českých cen Gramy sklidilo 5 ze 7 gramofonků.
Ve stejném složení vytvořili pro Divadlo Ta Fantastika úspěšný muzikál Johanka z Arku, kde Bílá zpívá titulní roli. Dále je Ondřej Soukup držitelem dvou Českých lvů za hudbu k filmům Tmavomodrý svět a Nejasná zpráva o konci světa. Kromě nich jeho hudba zní v dalších skoro dvaceti celovečerních snímcích, např. Requiem pro panenku nebo Kolja.
Kromě Lucie Bílé spolupracuje s řadou dalších předních umělců (např. Jiřím Kornem, Karlem Gottem, ...), kromě samotného skládání je i producentem. Byl členem poroty v prvních dvou řadách soutěže Česko hledá SuperStar.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.