.
.
.
.

...

Světlonoši

12. března 2009 v 19:57 | Danča |  ♣ Další
Světlonoši jsou strážní andělé čarodějek, kteří dohlížejí na své svěřenkyně. V případě nutnosti zasahují, ovlivňují je, pomáhají a také se snaží vyhovět jejich přáním a prosbám. Když zváží, že je postup na lapení či zabytí démona bezpečný, vyjdou čarodějce vstříc. Stále slyší volání svých svěřenců a tak v případě ohrožení jejich života či potřeby jim Světlonoš letí na pomoc. Světlonoši jsou lidé, kteří za života konali dobro a proto byli povzneseni. Těmto jedincům je ukázán kouzelný svět magie v případě, že hodlají v budoucnu konat dobro i nadále a to v podobě Světlonoše. V opačném případě tito dobří lidé zemřou.

Světlonoši jsou nesmrtelní, ale přesto jsou zranitelní. Otrávený šíp Temnonoše je může zabít, pokud je jiný Světlonoš rychle nevyhojí. Světlonošské tělo je "složeno" z bílých třpytících se kuliček, takže když se dotkne démona, ulpí mu na místě dotyku jeho kůže třpytivý prášek. Tyto kuličky nebo-li molekuly jim umožňují se přenášet z místa na místo. Rovněž mají prášek, který jim umožňuje vnuknout člověku myšlenku, že chce udělat něco, co ve skutečnosti udělat nechtěl. Tento prášek také dokáže paměť vymazat, ale Světlonoši jej moc nepoužívají v obavě, aby nevymazali nějakou důležitou vzpomínku, jako jsou například narozeniny dětí, výročí… Mají schopnost léčit, takže pokud před sebou mají zraněného smrtelníka a dotknou se poraněného místa, jejich moc, což je ve skutečnosti láska k lidem, jim umožňuje jej uzdravit a to ať už je zranění téměř smrtelné.
Světlonoši, kteří mají velké zásluhy a svou práci plní delší dobu pak postupují mezi Starší. Spolu s postupem obdrží i nové schopnosti, jako například vrhat koule energie, šlehat elektrickými paprsky, levitovat, stát se neviditelným nebo obdrží velkou sílu a to i bojovou. Starší mají právo Světlonoši nařizovat, co smí a nesmí čarodějce sdělit a to se vztahuje i na jistá pravidla, kdy mu například mohou zakázat někoho vyhojit, protože si přejí, aby zemřel. Jsou zákony, které nedovolují vztah Světlonoše a čarodějky a proto jsou tyto vztahy zprvu komplikované a později pro tyto dva zamilované i nebezpečné, protože se je budou Starší snažit od sebe oddělit. V případě, že jejich láska vydrží všechny jejich nástrahy, překážky a zkoušky, udělí jim Starší výjimku a dají jim zkušební dobu, po kterou kontrolují jejich činy. Pokud řádně dodržují pravidla, mohou se vzít. Pokud spolu mají i děti, jsou to většinou poloviční světlonoši a čarodějové (Wyatt a Chris). Ti pak mají různé schopnosti odvíjející se od obou dvou rodičů, takže obvykle dokáží přenášet věci i sebe a zároveň čarovat, ale například schopnost léčit obvykle nezdědí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.