.
.
.
.

...

Duchové

9. dubna 2009 v 8:06 | Marsí |  ♣ Další
Duchové se pohybují hlavně ve starých domech, budovách, na hřbitovech či lokalitách souviseními s úmrtím (místa, kde dotyčný zemřel, poblíž jeho příbuzných nebo na místě, které měl zemřelý nejraději). Vykazují jevy jako například podivnými zvuky, hlukem, chladem, ozvěnou či kroky… Někteří lidé věří, že zde duchové přebývají, protože jsou uvězněni mezi tímto a posmrtným světem, a že doopravdy ani neví, že jsou mrtví. S duchy se dá komunikovat za pomoci spiritualistické desky nebo díky osobě, která má schopnost s duchy rozmlouvat.

Někdy se s námi pokouší zemřelí komunikovat ve snech nebo v mikrospánku. Buď se nám ve snu zjeví nebo nám podsunou sen, v němž nás varují před nebezpečím nebo se nás naopak snaží vystrašit - záleží na druhu a povaze ducha. Duchové jsou nehmotní a existují pro nás v neviditelných úrovních - v jiné astrální sféře, ale přestože nemají viditelnou podobu, mnoho z nich se může za jistých okolností zviditelnit. Někdy to dělají jen proto, aby nám dali najevo svou přítomnost.
  • Živelní duchové
Duchové živlů jsou duchy čtyř filozofických prvků - Země, Vzduchu, Vody, Ohně. Jsou složeni z podstaty živlu, kterému slouží. Ohniví duchové se nazývají Salamandři, vzdušní duchové jsou Sylfové, vodní jsou Undiny nebo Nymfy a zemští duchové se nazývají Gnómové.
  • Poltrgaisti
Jednoduše jsou to duchové, kteří rádi škodí. Hýbají věcmi, dělají rámus a ze všeho nejradši se pohybují mezi kabely a dobíjí se proudem. Na lidi útočí velmi zřídka. Jejich skutečná povaha zůstává tajemstvím - někdo je považuje za duchy a někdo za zákeřné skřítky - Plivníci, šotkové, bílé paní, bezhlaví rytíři a podobná strašidla se vyskytují často ve Skotsku a v Anglii, kde dodnes platí zákony, kdysi nezřídka využívané a velmi vážně brané - o soudní náhradě škody při koupi domu se strašidlem. Bílé paní se samozřejmě vyskytují i v České republice, ale tady takovýto zákon opravdu uzákoněný nemáme.
Italský znalec Lambroso dělí strašidelné domy a s tím i duchy na dvě kategorie:
1. Domy, kde se projevují zvláštní úkazy po krátkou dobu a vždy jde o vazby na určitou osobu, která slouží jako "médium".
2. Historické strašidelné domy - tam nelze žádný vliv žijící osoby zjistit. Například jedné lady, která si najala zámek ve Skotsku, se v noci, když se probudila, zjevil bezhlavý muž v oblečení z Cromwellových dob. Úkaz, po jehož zjevení prý vždy někdo z obyvatel zámku zemřel, se zakládal na tom, že tu za občanské války v Anglii požádal majitele zámku o útočiště prchající royalista, ale majitel ho vydal a mladík byl na nádvoří zámku sťat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.