.
.
.
.

...

Džin

15. dubna 2009 v 17:08 | Zuzka |  ♣ Další
Mocné mytické bytosti, které kdysi nosily široké harémové kalhoty a vestu. Praví se, že pobývaly v lahvích, která když se přejela rukou (otřela se), přivolala Džina a ten vám musel splnit každé přání. Většinou se říká, že to byl Džin=muž, ale občas se naleznou důkazy o tom, že to byly i ženy. Po staletí se Džinové živili lidmi. Někteří krví, jiní energií. Ať tak či onak, nedopadlo to pro onu osobu dobře.


Jsou o nich zmínky i v Koránu. Nejčastěji se dají najít v ruinách. Čím větší, tím lepší, protože pak mají víc míst k úkrytu. Mnoho muslimů věří, že Džinové skutečně existují. Někteří lidé věří, že Džinové plní přání proto, aby učinili člověka šťastným. Jiní věří tomu, že je to z povinnosti - z nějakého prokletí. Že tito lidé museli být kdysi zlými nebo museli provést něco, co rozhněvalo někoho mocného a proto onu osobu zaklel, aby plnila každému, kdo na "Džina" narazí - přání - aby přihlížel cizímu štěstí a neustále trpěl. Ovšem většina lidí věří tomu, že nic není zadarmo, a že každé vyslovené přání si může Džin vybrat po svém: například si můžete přát, aby něčí život běžel zase dál (myslíte tím, že chcete, aby na vás ona osoba zapomněla a žila jako předtím, ale Džin dotyčného nechá namísto toho zestárnou a rychle zemřít). Jsou to totiž škodolibé bytosti.
Někteří Džinové ale neplní přání doslova tak, že by kvůli tomu změnili realitu. Kdyby měl v pověstech např. někdo přání, které by ale nikdy nevyslovil nahlas - třeba jako, aby někdo nikdy nezemřel nebo se něco strašného nikdy nestalo, tak toho je některý druh Džinů podle všeho také schopný. Mají totiž něco jako božskou moc. Mohou měnit realitu, jak se jim zlíbí: minulost, přítomnost, budoucnost…Může to dělat v sebeobraně nebo možná není doopravdy zlý a dělá to jen proto, že si myslí, že je to tak pro onu osobu lepší.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.