.
.
.
.

...

Trollové

20. dubna 2009 v 19:07 | Marsí |  ♣ Další
V hodině mezi nocí a dnem je meziprostorem svět. Trollové žijí v meziprostoru. Patří mezi nejznámější a nejpopulárnější druh nižších severských mytologických bytostí.Nejznámější o těchto tvorech je jejich hloupost. Někdy jsou vyobrazeni a popisováni jako malé škodolibé bytosti, ale povětšinou jako obrovití, nebezpeční a velice silní tvorové, kteří vylézají po setmění a loví lidi (z jednoho prostého důvodu: jedí je). Pravděpodobné je, že je trollů vícero druhů. Jsou trollové jeskyní, kteří se nejraději pohybují v budovách, sklepních prostorách, kopcích, pod mosty, podél cest a v jeskyních. Od nich nemají daleko trollové lesní, kteří se vyskytují na paloučcích a v lesech.

Někteří z nich ovládají základy magie a dokáží levitovat nebo se zneviditelnit. Ti nejlepší dokonce zvládnou primitivní kouzla, díky nimž škodí kolemjdoucím nebo tomu, na koho si zasednou. Trollové mají strach z víl, a asi právě proto po nich jdou, aby jich co nejvíc zlikvidovali. Není to tedy možná strach, ale spíš odpor k těmto krásným a milým bytostem, které představují jejich protiklad. Také se o nich praví, že se bojí zbraní vyrobených z oceli, hůlek a zvuku kostelních zvonů. V pověstech se od středověku trollové postupně zmenšují, a snad z tohoto důvodu je v současnosti v obecném povědomí lidí známých mnoho druhů: od malých potměšilých trpaslíků, šotků a skřetů, až po silné kamenné obry. Zda-li jsou skřeti a trpaslíci jejich odnož, toť otázka..?? Je možné, že jsou jejich vzdálení příbuzní, ale spíš si je lidé pouze pletou. Větší šanci na příbuzenský poměr mají trollové se skřety, protože ti jsou zlý. Velmi vzácným druhem trollů jsou mořští trollové, kteří jsou tvořeni převážně slanou vodou, minerály a pískem.
Jejich domovem je Bathys - místo vytvořené kastou dlouhověkých mořských trollů. Jejich těla se neustále mění - a to jak barvou, tak velikostí. Je to hlavně kvůli potřebě být nezpozorován, a aby to tak zůstalo, mění odstín podle přílivu a odlivu. Mají poloprůsvitnou modrozelenou barvu. Občas se jimi mihnou malá hejna rybek, výjimečně i nějaká větší ryba. Při mluvení se jejich ústa otvírají v malém chomáčku pěny a zavírají se úplně stejným způsobem, jakým se voda zavírá nad vhozeným kamenem. Pouhé přikývnutí, stejně jako jakýkoli pohyb mořských trollů, doprovází slabé zašplouchání. Trollové vodní podstaty jsou na zemi velmi vzácní proto, že zde trpí chronickými přílivovými a odlivovými obtížemi a neustále hrozícím nebezpečím odpařením nebo zmrznutím.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.