.
.
.
.

...

Anděl Smrti

13. května 2009 v 19:05 | Katka |  ♣ Další
Podstata smrti měla značný vliv na psychiku jedince a následný rozvoj civilizace, a tak dal někdo vzniknout těmto příběhům o smrti a o tom, kdo člověku bere život - popřípadě jen převáží duši jinam (obecně se říká "na druhý břeh"). Izrael, jenž je známý též jako Izra'il je jeden ze čtyř základních Archandělů z Islámu (Mikhail, Djibril a Israfil), je vyobrazený jako muž mávající obrovskými křídly. Na některých obrázcích je ztvárněn v sedě, jinde ve stoje, ale po většinou v místech mezi peklem a nebem. Pravděpodobně Azraela vytvořil Bůh z hrstky země a proto se mu říká Anděl Smrti, protože pochází ze země a tam se ukládají všichni, kdož zemřou. Po ruce má vždy seznam lidí odsouzených k věčnému zatracení nebo ke smrti, které by měl pouze převést. Je to jakýsi zvěstovatel, jež doprovází duši do nebe.

Další názvy nebo-li přezdívky pro něj jsou například Christian, Michael, Gabriel, Sammael, Rahab či Sariel. Jistě je jich o mnoho více, ale to už jsme nezjišťovaly. Každý má jinou víru a tradici. Někde je proto znám jako někdo, kdo pomáhá zemřelému překonat první okamžiky z šoku a zjištění, že již nežije a jinde je považován za zlo, které bere život. Možná je více druhů Andělů Smrti a každý má jinou tvář a úkol. S Andělem smrti jsme se setkali v seriálu Čarodějky hned několikrát. Nejvýznamnější úlohu sehrál v době, kdy se Prue potýkala s tím, že se podobá své matce. Ze strachu, že zemře také mladá: bez rodiny a dětí a kvůli výčitkám, že si mohla Smrt vzít Patty tak brzy a ona se sestrami přišly o matku, začala Smrt vyzívat. Nakonec však pochopila, že Smrt není notné zlo, ale nezbytnost.
Anděl smrti je v seriálu znázorněn jako zvěstovatel smrti, který odpovídá za odvedení duší zemřelých na druhý břeh. Místo, kam pak duše jdou, sice nebylo v seriálu nikdy ukázáno, ale zřejmě se tam prochází nějakou bránou. Když byla Piper nakažená exotickou chorobou a zemřela, odešla do jiné sféry, ale Leo ji vyhojil a její duše se vrátila do těla. Když však zemřela Paige, prošla bránou někam jinam (vypadalo to, jakoby snad šla do jiné dimenze). Na druhý břeh ji převáděla Piper, která se po nějakou dobu stala pomocnicí Anděla smrti, a to kvůli zpackanému kouzlu, kvůli němuž nemohli duše odcházet na druhý břeh a Anděl smrti byl ve skluzu s odváděním duší. Podle všeho je Anděl smrti odolný vůči čarodějkám a jejich kouzlům a to platí i o démonech. Nevztahují se na něj základní magické zákony, tudíž nemůže být poražen. Jeho sílu a nedotknutelnost bych přiřadila snad jen k Uklízečům.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.