.
.
.
.

...

♣ Další

Čáry,čáry,čáry....

12. prosince 2009 v 17:33 | KaTkA

Čarodějnictví
označuje rozličné magické praktiky a rituály, která mají často symbolickou povahu a které se liší od náboženství tím, že se provozovatel čarodějnictví (čaroděj) snaží jejich prostřednictvím ovládnout a používat okultních sil k vlastnímu užitku.


Víra v čarodějnictví je v rozličné podobě přítomná v mnoha kulturách, je vlastní zvláště kulturám indoevropským a i v dnešní době přežívá jak ve vyspělých, tak v primitivních společenstvích. Rozsah praktik, označovaných jako čarodějnictví, a jejich vztah k etice a náboženství se však v různých kulturách a epochách liší.
Lze jen velmi obtížně stanovit období, kdy bylo výrazu čarodějnictví užito poprvé, stejně kdy se poprvé objevují fenomény, které jsou s čarodějnictvím spjaty: kouzlení, domnělé schopnosti létat, smlouva s temnými silami, často spojená s bizarním sexuálním chováním, představy blízké halucinacím, náboženské bludy apod. Je zároveň velmi těžké rozlišit, co se skutečně týkalo jednotlivě toho kterého fenoménu a co je pouze legendární interpretace. Téma čarodějnictví se také vždy mísí s neoprávněným užitím asociací, které dodávají tématu atraktivitu, a vlastním myšlenkovým světem autorů, kteří se snaží téma pojednat. Výrazům čarodějnictví, čaroděj a čarodějnice proto nelze systematicky přisuzovat zcela určitý obsah, nelze o nich hovořit pouze jako o psychologickém či religionistickém předmětu.

Wyatt z budoucnosti

9. prosince 2009 v 17:53 | Marsí
Když Piper použila kouzlo na pochopení Wyattova trápení, oběvil se jí Wyatt z budoucnosti. V té době měl na malého Wyatta políčeno démon, který se snažil získat si jeho důvěru a když zjistil, že se oběvilo Wyattovo budoucí já, hodlal toho využít. Proměnil malého Wyatta na zlého a spolu s ním se změnilo i Wyattovo budoucí já. Velký Wyatt nechal sestry, aby démona zabily, ale nechtěl jim dovolit, aby ho proměnily zpátky a tak se chtěl zmocnit knihy Stínů. Leo mu ale promluvil rodičovsky do duše a dospělí Wyatt mu dovolil malého proměnit zpět a s ním i velkého Wyatta.

Pandořina skříňka

9. prosince 2009 v 12:07 | Marsí
Když Prométheus dal lidem oheň, ukradený bohům, lidé se od něho naučili různá řemesla i umění a žili šťastně, až se to bohům přestávalo líbit. Nejvyšší bůh Zeus proto nařídil, aby Héfaistos, božský kovář, vytvořil z hlíny a vody dívku, jejíž kráse nikdo neodolá. Bohové jí dali jméno Pandóra, to znamená "Obdarovaná všemi dary" a dali ji bohaté a velkorysé dary...

Nexus

9. prosince 2009 v 11:34 | Marsí
Tato ohromná magická síla se nachází pod domem Halliwellů od nepaměti. Předkové nám tak známých sester Halliwellových se tam podle všeho nastěhovali hlavně kvůli tomu, aby Nexus připadl straně dobra. Po celá staletí tak chránili tuto mocnou sílu, která je neutrální, ale přesto když má možnost, touží po ovládnutí lidí nebo bytostí s magickými schopnostmi.

Dopis pro budoucí Světlonoše

8. prosince 2009 v 20:32 | Marsí
Po té co odešli Avataři se Leo obával, co s ním udělají Starší a proto pro své dva syny, Wyatta a Chrise, sepsal do Knihy Stínů rady a pravidla Světlonošů. Piper nechápala, proč jim to všechno nevysvětlí, až kluci vyrostou, ale on se bál, že ho Starší zabijí. Díky těmto radám Drake pochopil, že Piper otrávenou jedovatým trnem nemusí vyléčit zrovna Leo, ale zvlásnou to i její synové a proto to nechal zkusit Wyatta...

Utopie

1. prosince 2009 v 17:42 | Marsí
Utopie. Něco, co se nikdy nestaně, něco neuskutečnitelného. V našem životě by to mohl být třeba komunismus. Ti hlásali, že bude všechno všech apod.... přiznejte si, to je fakt utopie ;-) Pro některé to může být třeba Perpetum Mobile. Stroj, který nikdy nepřestane fungovat. Nepotřebuje okolní zdroje, protože si všechno vyrábí sám... to je taky utopie :-) A co si představit pod utopickým Světem. Svět bez zla, kde všichni lidé budou šťastní a plní radosti, SVět bez kriminality a zločinců... tak to je úplná utopie XD

Celosvětová změna

29. listopadu 2009 v 15:00 | Marsí
Avataři společně se sestrami rozhodli, že je čas uskutečnit plán a nastolit Utopii. Démoni se ale nechtěli jen tak vzdát a pod vedením Zankoua si přivolali Kyla. Ten svým lektvarem zabil Avatarku Beta. Zbytek Avataru musel kvůli přeměně jednat rychle, proto uspal sestry společně s celým zbytkem Světa a po probuzení byl celý Svět hned růžovější. Všichni hned všechno odpouštějí, se svěmi se vítají apod. Jen Leo má pochybnosti...

Kyle a Paige v minulosti

22. listopadu 2009 v 19:45 | Marsí
V díle 7x11 Ordinary witches Leo otevřel portál, aby mohl Kyle a Paige přejít do Kylovi minulosti a zjistit, kdo doopravdy zabil Kylovi rodiče. Přenesli se do New Yorku 28. prosince 1981. Kyle se potká sám se sebou a znovu potká svoje rodiče. Když zjistil, že jeho rodiče ve skutečnosti nezabili Avataři, ale rychlí démoni, je plný smutku a vzteku zároveň. I když si dokázal, že Avataři jeho rodiče nezabili, odnáší si z minulosti ještě jednu nerozbitou láhvičku s lektvarem proti Avatárům.

Charisma Carpenter v Charmed

22. listopadu 2009 v 7:52 | Marsí
V dílech Cheaper By The Coven, Styx Feet Under a Witchness Protection si zahrála herečka Charisma Carpenter. Pokud znáte seriál o upírovy s duší jménem Angel, mohli jste po boku herce Davida Boreanaze vidět i Charismu v roli jeho přítelkyně Cordelie. Stejně jako v Čarodějkách, tak i v Angelovi, měla schopnosti předtuch. V Čarodějkách ale patřila na stranu zla, ale dál se jí nechtělo být mezi tou spodinou bez duší... chtěla se stát člověkem. Navíc ukázala sestrám Utopii, nádherný svět, který příjde společně s Avatary.

Věštci

21. listopadu 2009 v 14:14 | Marsí
Je předvídání osudu tak báječná věc? I když je v řecké mytologii spousta věštců, neměli zdaleka všichni šťastný a klidný život, k němuž je jejich nadání předurčovalo. Znalost běhu věcí, především těch tragických, často odsuzovala věštce k velice složitým vztahům k lidem i Bohům. Melampús byl jeden z mytických řeckých věštců, jenž získal schopnost rozumět řeči zvířat poté, co mu dva hadi během spánku vyčistili uši svými jazyky. Melampa zajal král Fylakos a držel ho rok v řetězech ve vězení.

Lektvar na zničení Avatarů

21. listopadu 2009 v 11:49 | Marsí
Tento lektvar prý vymysleli rodiče Kyla Brodyho. Polde informací obsahuje démonskou krev, broučí nožky a lopuchovou šťávu. Podle Kyla je to jediný způsob, jak Avatara zabít a zbytek se tím oslabí. V díle 7x9 There's Something About Leo se jím pokusil zabit Lea, ale díky dalším Avatarům se vrátil v čase a zachránil jak sebe tak Kyla, kterého před tím zasáhl svým bleskem.

Kniha Zrazeni a podvedeni

17. listopadu 2009 v 11:31 | Marsí
Před třiceti lety společně bratři Mullenovi napsali knihu. Ale ne jen tak ledajakou, ale magickou. Ta je ovšem v sobě uzamkla a začala se psát sama. Bratři se tak snažili společně najít motivaci knihy, Barmského Sokola. Jeden z detektivů, Johnny, chce ale Sokola najít po svém a tuší, že Mullenové o Sokolovi něco ví. Když mu ale starší Dan nic o Sokolovi neřekne, zabije ho a čeká na příležitost to vymlátit z Eddiho. Když ale Paige dokáže Eddimu, že Johnny je ten zlej a že on zabil Dana, skončí Eddie příběh tím, že Sokola, kterého měl u sebe, zničí a tím se stane skutečným hrdinou knihy, přesně tak, jak si to jeho bratr přál.

Anděl Strážný

15. listopadu 2009 v 14:49 | Marsí
Andělé Strážní jsou také nazýváni jako Cherubové, nebo-li Cherubíni. Jsou to Andělé Lidstva a říká se o nich, že jsou to ti, kteří orodují za toho, kdo se modlí nebo za svého svěřence. Patří mezi druhé nejvyšší v čele chóra andělského. Cherubové jsou spojováni s Jesodem, který vládne dění okolo ochrany lidí a má jistý vliv (až jakousi vládu) nad Měsícem. Jejich Andělem představeným je samotný, známý a slavný Anděl Gabriel, jehož jméno v překladu znamená "Bůh je moje síla". Anděl Gabriel patří mezi nejuctívanější Anděly. To on se zjevil Panně Marii a Mohamedovi nadiktoval Korán.

Modrý měsíc

8. listopadu 2009 v 11:12 | Marsí
Když na oblohu výjde modrý měsíc, jde o magickou dobu, která nastává jednou za padesát let. Je to mystická chvíle, která se opakuje tři noci za sebou a Mars je v tomto období nakloněn rybám. Našim třem čarodějkám se v této době děje taky něco magického. Každou noc se proměmí na "bestie" podobné na vlkodlaky a napadají světlonoše. Jediné Phoebe se o tom zdají sny, ale jinak o tom sestry nemají tušení...

Kouzlo Paige

7. listopadu 2009 v 12:47 | Marsí
Mám tu jeden obrázek, který skvěle ukazuje na to, jak se můžou kouzla někdy pěkně... pokazit :D Sestry jdou po démonovi, který zabíjí své vlastní příbuzné, aby se stal právoplatným démonem. Paige na jednu z obětí pošle ocharnné kouzlo. Když démon Sirk vrhne po oběti kouli energie, udělá to oběti díru v břiše... a to doslova :D Tady je důkaz...

Piráti

7. listopadu 2009 v 11:40 | Marsí
Korzár lodi je pouze jeden a ten rozhoduje o tom, co se vyloupí nebo kdo se oloupí. Na moři se bez jeho pověření nesmí nic udělat. Piráti jsou povětšinou srozuměni s tím, co se bude dít, ale není to pravidlem. Měli své osobní značky a jisté dopisy, které je chránili před trestem smrti. Jeden z nejobávanějších pirátů byl Edward Teach přezdívaný Černovous. Přestože se o něm říkalo, že byl krutý, jsou i jiné záznamy ve kterých se píše, že jeho slovo mělo slovo zlata, tedy co slíbil nebo potvrdil, to platilo. Jeho nejhorší vlastností přes to všechno však byla hrabivost a tak byl schopen vražd a podplácení, aby se dostal k pokladu, o kterém si myslel, že existuje. Byl hledáním pokladů tak trochu posedlý, ostatně jako většina pirátů.

Lady Godiva

14. října 2009 v 16:38 | Marsí
Godiva byla anglosaská šlechtična, manželka hraběte Leofrika z Mercie. Podle legendy už nemohla snášet pohled na trpící poddané městečka Coventry, na které její manžel uvalil daně. Znovu a znovu manžela prosila, aby své rozhodnutí zmírnil, ale on neustále odmítal. Při posledním pokusu jí však se smíchem odpověděl, že daně opravdu zmírní, pokud se po ulicích města projede na koni nahá. Lady Godiva ho vzala za slovo a nechala sepsat smlouvu, ve které stálo, že všechny osoby v tu dobu budou ve svých domech a zavřou a zatemní okenice a dveře. Když se tak stalo, Lady Godiva vyjela do města zahalena pouze ve své nádherné dlouhé vlasy. Pouze jedna osoba neodolala pokušení vidět krásnou šlechtičnu a škvírou v okně se ji chystal sledovat. Jakmile ale svým zrakem vykoukl ven, skácel se na zem slepý. Lord Leofrik dodržel své slovo a snížil poddaným daně.

Opening 7. řady

5. října 2009 v 6:14 | Marsí


Promo 7. řady

5. října 2009 v 6:14 | Marsí
Takže lidičky, začínáme vysílat 7. řadu seriálu Čarodějky. Proto vám přinášíme i promo této řady... Do téhle řady, toho ale holky moc nedaly... vlastně abych byla přesnější, z celé 7. řady sem našla čtyři fotky... jednu společnou a pak jednotlivě herečky... Mno co se dá dělat... alespoň něco :-) Na Lyss se mi líbí, že si nechává narůst vlasy :-) A nemůžu si pomoct, ale Holly a Pose vypadají pořád stejně :D:D

Sestry v paralerním světě

30. září 2009 v 22:02 | Marsí
Když sestry vyslovily kouzlo na otevření portálu, který měl Chrise poslat zpět do budoucnosti, něco se zvrtlo. Portál totiž Chrise a Lea, který ho doprovázel, poslal do paralerního Světa k tomu našemu, do Světa kde jsou všichni zlí, nedůvěřivý a podlý. Sestry zde našly svoje protějšky, díky nimž se jim podařilo, alespoň na chvíli zbavit Gideona a zachranit "zlého" Wyatta.
Piper, Phoebe a Paige:
 
 

Reklama