.
.
.
.

...

♣ Další

Promo 6. řady

21. července 2009 v 20:58 | Zuzka
Takže lidičky, začínáme vysílat 6. řadu seriálu Čarodějky. Proto vám přinášíme i promo této řady... v tomto promu se mi nejvíce líbí hnedka první společná fotka, musím říct, že je naprosto úžasná!! a taky se mi moc líbí černé šaty Paige XD Ale zase se mi moc nelíbí sestřich Phoebe... krátký vlasy jí podle mě moc nesluší...

Sestry jako bohyně

21. července 2009 v 15:21 | Marsí
Titáni byli osvobozeni z ledového vězení. Rada Starších je vyražděna. Pár zbylích světlonošů se musí schovat. Leo se stává Starším a musí Titány zastavit. Proto propouští síly antických bohů. Dáva sestrám možnost se stát nejvyššími bytostmi a zastavit Titány. Své ženě Piper dáma moc bohyně Gaii, moc nad Zemí a přirodou. Phoebe dává moc bohyně Kallipe, moc nad láskou. Paige dává moc bohyně Enyo, moc umění války.

Opičí totem

17. července 2009 v 15:19 | Katka
Opičí totem využila v díle 5x20 Sense & Sense Ability démona Crone, aby sestry obrala o jejich nejdůležitější smysly a měla tak jednodušší přístup k Wyattovi. Totem pracuje tak, že se samotný totem promění v opici a ta někoho připraví o zrak (Piper), sluch (Phoebe) a hlas (Paige). Kledba začne působit, když člověk tyto smysly potřebuje nejvíc (např. Piper přestala vidět, když jela v autě a proto měla nehodu).

Paige jako nympha

16. července 2009 v 10:59 | Marsí
V díle 5x19 Naughty Nymphs démoni Xavier a Tull hledali lesní nymphy, aby jim ukázaly, kde je pramen věčnosti. Kdyby se z něho napili, stali by se nesmrtelnými a mohli by se pomstít za smrt svého otce. Xavier jednu nymphu zabije a Mirada s Daisy hledají novou, aby našly svého satyra. Vyberou si Paige, protože cítí, že Paige někde hluboko toučí po svobodě. Nakonec se Paige sebere a sama se promění zpět v čarodějku. Společně se sestrami zabijí Xaviera a Tulla přemění ve strom...

Nymphy

16. července 2009 v 10:42 | Marsí
V Řecké mytologii je nymfa ženského pohlaví, která je úzce svázána s přírodou. Chodí nebo tančí po lese za doprovodu satyra, který nymfám hraje. Obvykle se totiž nymfy vyskytují v hloučku. Víly nebo-li nymfy, jsou zařazené do několika druhů, a to podle toho, v jaké sféře se vyskytují. Některé mají rády vodu, jiné louku, les - přírodu, další bažiny či skalnatý povrch a jiné občas zavítají do města. Ačkoli jsou tedy nymfy rozdílné, ve skutečnosti jsou si blízké, i když ne všechny jsou skotačivé. Na některé je lepší dát si pozor, protože mají rády zbloudilé lidi a chtějí je zavést hluboko do lesa, aby zabloudil (to dělají hlavně víly, které se vyskytují u vody či bažin). Jinak jsou to stvoření milá, vroucná a usměvavá, která se dokážou ztratit právě tak, jako se objevila. V jednu chvíli jsou před vámi a tu další se po nich slehla země. Víly lesa se dokáží ztratit v lese jako by nic. Prostě splynou s přírodou a zelení.

Přátelští duchové

14. července 2009 v 15:46 | Zuzka
Přátelští duchové se oběvili v díle 5x18 Cat House. V knize je sepsáno, že přátelští duchové jsou kouzelná stovření, která sledují a vedou nové čarodějky, aby je chránila, kdž se učí svému "řemeslu". Pro sestry to byla jejich kočka Kit, která později odešla, protože už jí nebylo potřeba. V tomot díle sestry zjišťují, že byla odměněna, dostala lidskou podobu a pomáhá vycvičovat další přátelské duchy.

Skřítkové

13. července 2009 v 13:06 | Danča
Skřítkové, nebo také trpaslíci, jsou mytologické bytosti, původně ze severu, malého vzrůstu. Podle seriálu Charmed roznášejí po světě štěstí a smůlu. Musí roznášet oboje, aby se udržela zemská rovnováha a zlo nemělo navrh před dobrem, nebo naopak. Toho chtěl jednou zneužít jeden démon, který začal skřítky vyvražďovat a brát si jejich moc, roznášet štěstí... ale skřítkové na něj uvedli tolik smůli, že na něj spadl meteorit.

Narození Wyatta Halliwella

9. července 2009 v 13:26 | Katka
V díle 5x15 Special Delivery se Piper a Leovi narodilo jejich děťátko. Všichni si mysleli, že to bude holčička, kterou pojmenují Melinda, ale ve skutečnosti se jim narodil syn, kterého později pojmenují Jako Wyatta Matthewa Halliwella.Asomnio

8. července 2009 v 12:47 | Zuzka
Asomnio, nebo také úspávač, jak se mu říká je magická bytost, která navštěvuje dobré lidi a posypává je tzv. snovým přáškem. Prach potom způsobí, že má člověk sny. Jak je v díle 5x14 Dreamspell zdůrazňováno, sny jsou pro lidi velice důležité. Díky nim se lidé v podvědomí vyrovnávají se svými problémy a kdyby nesnili, začnou být podráždění a zlý. Toho chtěl dokázat jeden démon a naklonit si tak stranu zla a proto povolal všechny Stopaře, aby uspávače našli a zabili.

Svatba Glena a Paige

7. července 2009 v 12:33 | Marsí
V díle 5x13 Obsessions přijíždí do města zpátky Paigin kamarád Glen. Paige doufá, že z nich bude i něco více než kamarádi a jde na jejich zchůzku pod domněnkou, že jde o rande. Glen jí ovšem na schůzce řekne, že se žení a chce aby Paige přišla. Paige zuří a toho využívá šaman, který sestry očaruje a jejich největšch slabostí udělal posedlosti, u Paige to byla její zamilovanost v Glena. Proto přenese Glenovu snoubenku Jessicu do podsvětí a pomocí svých sil se v ní promění...

Šamani

7. července 2009 v 11:06 | Marsí
Šamani se v seriálu oběvili, když sestry potřebovaly zlikvidovat duchy, kteří jim řádili v domě. Když jim nepomohly kouzla ani zaříkadla, zavolaly si šamana. Leo je napomínal, že to není dobrý nápad, ale sestry to přece jen udělaly a to se jim i vymstilo. Šaman každé ze sester něco vzal a ujisitl svůj tribunál, že pokud budou sestry v této práci pokračovat, jednou je zlo pohltí a proto je zaklel a z jejich největší slabosti udělal posedlost. U Piper to byla její posedlost uklízením, u Phoebe její touha zničit Spencera Rickse a u Paige její zamilovanost do Glena. Sestry se nakonec prokletí zbavily a se šamany uzavřely dohodu, že si navzájem nebudou lést do zelí...

Bohyně Isis

1. července 2009 v 12:11 | Katka
Isis je Bohyně pocházející z Egyptské mytologie, patřící k nejprominentnějším mytologickým osobám. Jako žena a manželka Osirise a zároveň matka Horuse, byla uctívána coby žena i matka. Její jméno po stránce symbolické znamená "žena na trůnu" a také "královna na trůnu", která nosila na hlavě korunu. Jako královna byla známá a oslavovaná. Hieroglyf pro její jméno byl čistě ženský a znázorňoval tělo - tedy smrtelnost, kdežto u mužů to bylo většinou v kombinaci s nesmrtelnou duší, tedy nesmrtelností. Její původ je nejistý, ale někteří lidé tvrdí, že přišla z Nile Delty, což na rozdíl od jiných Egyptských Božstev dává najevo i to, že neměla žádný kult, který by jí ve velikém množství uctíval. Lidé ji znali a oslavovali, ale nepovažovali jí za dostatečně důležitou, aby jí postavili chrám. První zmínky o Isis sahají až do Páté dynastie z Egypta, což je období, kdy byly nalezeny první literární nápisy, tedy doba, kdy se začali uctívat první z Bohyň. Bohové už byli oslavováni dávno.

Kouzelná chůva

30. června 2009 v 16:27 | Danča
Kouzelná chůva je defakto něco mezi trpaslíkem a elfem. Je zde pro to, aby se starala o kouzelné dítka čarodějek a jiných nadpřirozených bytostí. V díle 5x9 Sam I Am si takovou chůvu vybírala Piper s Leem na strání se o děťátko, až se narodí. Když však chůva viděla, že do jejich domu vnikl stopař a málem zabil Sama, okamžitě odešla.

Cikáni

25. června 2009 v 15:24 | Zuzka
Cikánky jsou zaměřené převážně na magii prýštící z přírody a proto často uctívají slunce, měsíc a přírodu. Jejich soulad s přírodou je nepopiratelný, jelikož jsou po mnoho generací zvané jako kočovný národ a jejich talent a souznění s magií je s nimi často spojován. Některé cikánky dokonce vyráběly lektvary (lektvar lásky, krásy, na oplodnění…), ale jestli to fungovalo, to nikdo neví. Většinou to prý byli pouze hnusné odvary z bylin. Pravé a fungující lektvary připravují čarodějky a mají mnoho podob. Lektvar se dá připravit proto, aby někomu pomohl, ale také proto, aby někoho zabil či připravil o moc.

Sestry superhrdinky

24. června 2009 v 11:44 | Katka
V díle 5x5 Magic Wears A Mask démon jménem Arnon, využil chlapce Kevina, aby z něj udělal superpadoucha z nadlickými schopnostmi. Sám Kevin ho chtěl zastavit a proto nakreslil Piper, Phoebe a Paige jako superhrdinky a domyslel jim také schopnosti - nadlický sluch, vidění apod. Myslím, že trikoty holkám moc slušely a mě osobně se nejvíc líbil Pipeřin obleček...

Sirény

23. června 2009 v 18:00 | Danča
V dlouhém výčtu imaginárních tvorů, kteří zalidňují starověké mýty, jsou Sirény svou svůdností ty nejnebezpečnější. Sirény - děti mořského Boha Forkýna či Boha řeky mrtvých Achelóa a Múzy epické poezie a výmluvnosti Kalliopé - jsou okřídlené bytosti s ženskou hlavou i ňadry a ptačíma nohama. Na antických vázách občas vidíme mořské Sirény s vousatými obličeji a obrovskými drápy.

Pohádky

22. června 2009 v 14:44 | Zuzka
V zemi pohádek, tam kde se skladují originály všech klasických pohádek na Zemi, žijí strážce pohádek a jeho učedník. Jednoho dne ovšem spadne na zem kouzelné zrcadlo a zlá čarodějnice v něm zakletá, je volná. Využije svoje kouzla a pohádky k tomu, aby zničila nejsilnější čarodějky a proto promění Paige v Sněhurku, která kousne do otráveného jablka a zemře, Phoebe v Popelku, která se po půlnoci změní s kočárem v dýni a Piper v Červenou Karkulku, kterou i s její babičkou Peny sežere velký zlý vlk.

Mořská panna

22. června 2009 v 13:16 | Marsí
Mořské panny jsou bytosti žijící v oceánech a mořích. Jsou nesmrtelné a proto mohou navždy plavat mořem a zkoumat jeho krásy. Jejich srdce je prý chladné jako voda, ale někdy se mořské panně zasteskne, srdce se jí rozehřeje a ona chce víc. Proto může přijít za mořibabou, jenž jí přičaruje nohy a má určitou dobu na to, aby si našla lásku, onen muž jí řekl, že jí miluje a ona se stane smrtelníkem. Pokud se jí toto ovšem za určitou dobu nepovede, musí přijít za mořibabou a ona jí pomocí tzv. Trironky vysaje nesmrtelnost. Ale poté mořská panna umírá...

Tritonka

22. června 2009 v 13:15 | Marsí
Tritonka je ulita, kterou používá mořská čarodějnice při domluvě s mořskou pannou. Když totiž příjde ze mořibabou s žádostí o smrtelnout, čarodějnice jí přičaruje nohy a má určitou dobu na to, aby na Zemi našla lásku a dotyčný jí řekl, že jí opravdu miluje. Pokud se tak do stanovené doby nestane, musí mořská panna přijít a mořibaba jí pomocí Tritonky vysaje věčný život. Ale mořská panna umírá...

Grimoire

19. června 2009 v 7:25 | Danča
Grimoire je opak nám už známé Knihy Stínů. Tuto knihu střeží démoni v podsvětí. Kniha je psaná v latině a obsahuje kouzla na zvolení nového Zdroje i na jeho zničení. Když je vybrán nový Zdroj, musí před temným knězem položit ruku na knihu a odříkát kouzlo. Stránky knihy jsou začerněny jakoby samotným zlem a dotknout se jí smí pouze démon. Před dobrem je kniha chráněná stejně jako Kniha Stínů před zlem.
 
 

Reklama